Witaj u nas. :)

MOSKITIERY ROLOWANE

MOSKITIERY ROLOWANE

MOSKITIERY ROLOWANE POZNAŃMoskitiera rolowana czyli zwijana w pionie lub poziomie z mechanizmem sprężynowym to doskonałe rozwiązanie dla drzwi wejściowych lub standardowych okien.
Moskitiery te montowane są we wnękach okiennych i drzwiowych. Siatka zwija się do aluminiowej kasety a boczne prowadnice utrzymują siatkę w odpowiedniej pozycji.


Każdą roletę Polroll można zaopatrzyć w zintegrowaną z danym systemem moskitierę rolowaną. Posiadamy w sprzedaży również niezależne moskitiery rolowane, które w razie potrzeby można schować w kasecie przymocowanej do ramy okna.

Rodzaje moskitier rolowanych

Na rynku dostępnych jest wiele modeli moskitier rolowanych. Dzieli się je według sposobu montażu oraz zastosowania. Szukając moskitier do domu czy mieszkania, warto dowiedzieć się więcej o zaletach każdego z dostępnych rozwiązań:

  • - montaż moskitier rolowanych – dostępne są moskitiery pionowe, których kaseta jest montowana na górnej części ramy okna i poziome, których kaseta jest montowana na części bocznej.
  • - zastosowanie moskitier rolowanych – moskitiery rolowane stosuje się do zabezpieczenia otworów okiennych (są to rolowane moskitiery okienne) i drzwiowych (poziome moskitiery drzwiowe).

Podział moskitier rolowanych według na ich zastosowania

Ze względu na zastosowanie moskitiery rolowane dzielimy na okienne i drzwiowe. Jak wskazuje nazwa, modele okienne montuje się na oknach. Są dopasowane do okien o standardowych wymiarach. Moskitiery drzwiowe stosuje się na drzwiach balkonowych, tarasowych lub na drzwiach wejściowych.

Wyróżnia się dwa rodzaje tego typu moskitier:

  • - okienne moskitiery rolowane – to tzw. moskitiery pionowe. Mogą być zintegrowane z roletami. Obsługa moskitier okiennych jest identyczna jak w przypadku rolet z mechanizmem sprężynowym. To wygodne rozwiązanie, które rekomenduje większość użytkowników moskitier rolowanych z Poznania,
  • - drzwiowe moskitiery rolowane – to moskitiery dopasowane do dużych otworów. Moskitiery otwierają się i zamykają na boki, co ułatwia obsługę w przypadku wysokich i szerokich otworów drzwiowych takich, jakie stosuje się na tarasach i balkonach.

Jak dobrać moskitiery rolowane do okien i drzwi balkonowych?

Dobierając moskitiery do okien i drzwi balkonowych, trzeba zastanowić się nad tym, jaki model będzie w danym zastosowaniu łatwiejszy w obsłudze. Pionowe moskitiery rolowane świetnie sprawdzające się jako osłony pojedynczych skrzydeł okiennych. W przypadku szerokich i wysokich otworów drzwiowych łatwiej jest otwierać i zamykać moskitiery poziome. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Doradzimy, jak dobrać moskitiery rolowane i co zrobić, żeby zaoszczędzić na długookresowej eksploatacji.

Podział moskitier rolowanych według sposobu montażu

Moskitiery rolowane kupowane przez użytkowników z Poznania i okolic można podzielić wedle sposobu montażu i otwierania na pionowe, i poziome. Według tego kryterium wyróżniamy dwa rodzaje moskitier:

  • - rolowana moskitiera pionowa – to standardowy rodzaj moskitier rolowanych. W sprzedaży dostępne są zarówno rolety pionowe z dodatkowym wkładem typu moskitiera, jak i samodzielne moskitiery pionowe. Kaseta moskitiery pionowej jest zamontowana w górnej części ramy okna, a prowadnice na bocznych. Moskitiery pionowe montuje się w kasetach z mechanizmem sprężynowym w taki sposób, aby użytkownik mógł bez dodatkowych narzędzi samodzielnie rozwinąć i zwinąć moskitierę. To rozwiązanie powszechnie stosowane w wielkopolskich domach i mieszkaniach, do których wybrano okna o standardowych wymiarach,
  • - rolowana moskitiera pozioma – to rozwiązanie stosowane na wysokich oknach oraz wysokich i szerokich drzwiach balkonowych. Kaseta moskitiery poziomej jest zamontowana na bocznej części ramy drzwi tarasowych albo okna, a prowadnice na górnej części i na progu okna lub drzwi balkonowych. Montaż poziomej moskitiery rolowanej znacznie ułatwia jej otwieranie i zamykanie. Nie trzeba się schylać do samego progu ani podnosić ramki do górnej ościeżnicy wysoko nad głowę, jak ma to miejsce w przypadku moskitier pionowych